Вторник, Июнь 28, 2022
   
Увеличить

Поиск по сайту

Вторник, 26 Февраль 2019 13:54

Интервью с организаторами проекта Ракитное- безопасная громада

Оцените материал
(2 голосов)

Нещодавно відбулася презентація проекту "Рокитне безпечна громада". На цьому заході були присутні учасники проекту,активісти та жителі села Рокитне. Журналіст  газети "ВСЕ ПРО БЕЗПЕКУ" Аліна Ляшенко  взяла інтерв'ю у деяких учасників проекту.

Одна з бесід відбулася з головою Нововодолазької РДА Мерзлікіним Романом Валерійовичем:

-Роман Валерійович, чому саме Рокитне? Що підштовхнуло на створення та ініціацію проекту?

-По-перше, активна позиція голови сільської ради,по-друге, розташування Рокитного. Так як село знаходиться між двома трасами  -  через це потік автомобільного транспорту надвеликий, тому потрібно контролювати в'їзд та виїзд автомобілей.

-Чи буде зростати кількість безпечних громад у Нововодолозькому районі? Якщо так, де саме?

-Якщо місцеві уряди самоврядування будуть підтримувати такі проекти, то ми будемо співпрацювати з ними,виходити з ініціативою та фінансувати даний проект.

-Чи буде зв'язок між ближніми громадами? Наприклад,якщо така ж громада буде реалізована у Ватутіно?

-Звичайно,ми вже маємо декілька планів,вони надамбітні. Щоб покрити більшість площі Нововодолазького району "Безпечними громадами" , це будуть сусідські громади. Наприклад,  Рокитне - Ватутіно, вся спільна інформація буде відходити у райвідділ поліції, тому їм буде зручніше виїджати на території даних сусідських громад.

Начальник Нововодолазької поліції Глущенко Аркадій Володимирович прокоментував ситуацію з приводу проекту "Безпечна громада":

-Аркадій Володимирович, як буде реагувати поліція,якщо частину обов'язків на себе візьмуть активісти?

-Активісти не візьмуть на себе обов'язки поліції. У поліції є свій перелік обов'язків , на які вони будуть реагувати незалежно від активістів. Активісти проявляють свою позицію на дрібні порушення, які можно владнати без втручання правохоронних органів. З іншого боку, це дасть змогу беспоспосередньо найактивнішим громадянам Рокитного впливати на ситуацію у населеному пункті, тим самим створювати умови в яких буде несприйняття протиправних дій. Якщо такі вчинки  все одно будуть з'являтися, то поліція буде реагувати з позиції профілактики та притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Останньому, кому ми задали питання - це був голова Рокитненської  сільської ради  Сльота Олексій Васильйович:

- Олексій Васильйович, чи буде надалі впроваджуватися вдосконалення проекту,якщо так-яким ви його бачите?

-Вдосконалення проекту обов'язково буде! Я мрію,що у подальшому, так як у нас дуже багато людей, які не проживають постійно у селі Рокитне (дачники),вже весною вони до нас почнуть звертатися, ми будемо заключати з ними договори, і, ті кошти, які вони нам будуть сплачувати, ми будемо вкладувати у подальший розвиток нашої системи. Звичайно, що на цьому ми не закінчимо, ми розглянемо місця де є закриті зони і де немає доступу  до камери,то ми будемо ставити туди додаткові камери.

-По дорозі Ватутіне-Рокитне є міст через річку Мжу,там є обмеження на проїзд вантажних автомобілей,але деякі автомобілі все-таки порушують правила і руйнуютьміст і дорогу,роблячи небезпечним проїзд. Як заборонити та контролювати переїзд?

-Я коли прийшов на дану посаду вже стояло чотири стелли, де на них написано "Проїзд по дорозі через село Рокитне грузового транспорту заборонено у зв'язку з аварійним станом моста? "Вже пройшло вісім років, а "віз і нині там". Справа в тому, що в нас дуже багато сільгосппідприємств, які використовують свій транспорт для перевезення зерна на хлібну базу, яка знаходиться у Ватутіно. Закрити дорогу та заборонити переїзд ми не можемо, від населення до нас надходять скарги про руйнування мосту. І на сесії Рокитненського виконкому ми неодноразово звертали увагу на цю проблему, щоб відремонтувати міст.

На мою думку, ідея створення цього проекту є дуже доречною та актуальною у наш час, адже кількість злочинів зростає і це потрібно хоча б якось контролювати. Цей проект, в деякій мірі, захистить жителів села. Отже, проект "Рокитне - безпечна громада", добре вплине на подальше життя рокитян. У селі стане безпечніше, можливо зменшиться кількість злочинів. Але що б і надалі був розвиток "безпечної громади" жителям села Рокитне потрібно більше проявляти ініціативу. Адже саме від нас залежить подальший розвиток нашого села.   Будь ласка, не будьте байдужими!

А ще я хочу подякувати всім учасникам проекту, які надали нам величезну допомогу в його реалізації: голові Нововодолазької РДА Роману Мерзлікіну, начальнику поліції Аркадію Глущенко, керівнику ПрАТ "Укргазвидобуток" Володимиру Махновець, голові правління Фундації Схід-Захід Володимиру Косенко, а також всім, хто допоміг в організації сьогоднішнього свята. А ще хочу висловити величезну подяку екс- керівнику ПрАТ "Укргазвидобуток" Вадиму Мохову, роль якого в даному проекті величезна. Допомогти в реалізації даного проекту запропонувала працюєча в Рокитному приватна газовидобувна компанія "Укргазвидобуток" під керівництвом на той час Вадима Мохова.

Аліна Ляшенко

Прочитано 1234 раз

Оставить комментарий

Подпишитесь на новости