Вторник, Июнь 28, 2022
feed-image RSS-лента
   
Увеличить

Поиск по сайту

Новини (372)

Оцените материал
(1 Голосовать)

Оновлено склад Регіональної ради підприємців у Харківській області.

Новий склад РР складає 41 представника, серед яких представники бізнесу, громадського сектору, бізнес-асоціацій. 

До нового складу Регіональної ради підприємців також увійшли члени ГО «Союз працівників сфери безпеки».

Трохи згодом буде опубліковано поіменний склад Ради підприємців Харківщини.

 

Основними завданнями Регіональної ради підприємців є сприяння взаємодії між суб'єктами господарювання з представниками громадського та державного сектору, участь у формуванні та реалізації державної регуляторної політики, підготовка проектів регіональних програм розвитку підприємництва, підготовка пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів тощо.

Оцените материал
(1 Голосовать)

Друзі та колеги!

Колектив громадської організації «Союз працівників сфери безпеки» вітає Вас з наступаючим 2022 роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо кожному працівнику сфери безпеки міцного здоров’я, матеріального достатку, професійних успіхів та процвітання!


Об’єднуючи наші зусилля, ми робимо наші міста, домівки та вулиці безпечнішими для життя кожного мешканця країни!

 

З повагою,

Голова ГО "Союз працівників сфери безпеки"
Володимир Косенко

Оцените материал
(1 Голосовать)

10 грудня 2021 року в Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, за ініціативи Голови комітету Сергія Іонушаса відбулось перше засідання Підкомітету з охоронної і детективної діяльності, за головуванням Народного депутата України та голови підкомітету Миколи Галушко.

Були присутні народні депутати України Олександр Бакумов, Владлен Неклюдов, заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, керівники поліції і ДСНС, керівники громадських об'єднань сфери безпеки Володимир Косенко, Борис Платкевич, Олег Лощилін, Георгій Тупчій, Сергій Сидоренко, Олександр Денисенко, Олег Кончаківський, Сергій Прохорець (онлайн) та ін.

На порядку денному розглядались:

1. Організаційні питання роботи підкомітету;

2. Про проблемні питання законодавчого забезпечення охоронної діяльності в Україні:

- поточний стан законодавчого та нормативного забезпечення охоронної галузі в Україні;

- пропозиції щодо вдосконалення законодавчого регулювання охоронної діяльності в Україні.

3. Законодавче врегулювання здійснення приватної детективної діяльності як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій, захисту законних прав та інтересів громадян та юридичних осіб приватного права.

4. Стан та проблемні аспекти забезпечення пожежної та техногенної безпеки об’єктів критичної інфраструктури:

- забезпечення будівель та споруд, зокрема критичної інфраструктури, інженерними системами протипожежної безпеки. Державне регулювання у сфері контролю за суб’єктами господарювання, які влаштовують такі системи.

5. Різне.

Засідання підкомітету відкрив представник «Федерації професіоналів безпеки» Сергій Миколайович Сидоренко, який розповів про ціль організації підкомітету – це зміна законодавчого поля, а також представив Стратегію розвитку ринку безпеки.

Начальник Департаменту поліції охорони Парфенюк С.С., який доповів про те, що багато важливих об’єктів охороняється через ФОПи і через ці обставини виникає ряд питань. Також він зауважив, що за весь 2021 рік поліція охорони застосовувала зброю лише 8 разів. В Україні за неофіційними даними в наявності близько 500 тисяч охоронців.

Голова Наглядової ради ГО «АПДУ» Денисенко О.В. розповів про Проект Закону «Про приватну детективну діяльність» №3010 від 04.02.2020, що був прийнятий у першому читанні, наголосив на зборі необхідних доповнень, зауважень, пропозицій,  підтримали та подали на друге читання. Почесний президент ГО «АПДУ» Тимофеєв І.А. попросив підтримати дану ініціативу.

Начальник відділу ліцензування Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Кондратенко О.Л. наголосив на тому, що підприємництво має розвиватися, тому законодавче регулювання повинно бути в міру урегульованим. Також він наголосив на відповідальному ставленні до протипожежних заходів. 

Президент-голова Правління УСПТБ Платкевич Б.С. також доповів про існуючі проблеми та запропонував підкорегувати назву комітету – додати до назви «протипожежного захисту». Керівник підкомітету Галушко М.Л. підтримав дану ініціативу та надасть комітету Правоохоронної діяльності пропозицію щодо доповнення назви підкомітету.

Оцените материал
(1 Голосовать)

Відбулося засідання Експертно-апеляційної ради при ДРСУ на порядку денному якого розглядалося 32 питання. Питання стосувалися позапланових перевірок суб’єктів господарювання. З 32 випадків більшістю голосів 8 справам було відмовлено у позапланових перевірках. Серед 8 відмов були також і охоронні компанії України. В інших випадках перевірку затвердили, зокрема це стосувалося служби з обігу наркотиків, медичної практики та закладів, клієнти яких були не задоволені наданими послугами (поліція, туризм і т.д.).


На засіданні розглядали загальні питання: про підготовку представників міністерства і відомств, які виступають з проханням погодити позапланову перевірку та готовності до засідання експертно-апеляційної ради: ряд представників не були ознайомлені з рядом документів з питань, що були на порядку денному і це відповідно затягує процес розгляду та прийняття рішення.


У зв’язку з цим виникло питання, чому орган вимагає провести позапланову перевірку, якщо сам при цьому не може довести/затвердити її необхідність. У зв’язку з цим голова ДРС Кучер О. виступив з пропозицією направити листи керівникам міністерств і відомств з проханням звернути увагу на призначення відповідальних осіб та їх поінформованість в матеріалах документів, які будуть представляти на засіданні експертно-апеляційної ради.


Сподіваємося, це спрацює.

Оцените материал
(1 Голосовать)

25 листопада 2021 року відбулося засідання Громадської ради при ХОДА.

Комітет законності, правопорядку, ТРО та мобілізації.

В засіданні брали участь:

Члени Комітету законності та правопорядку, ТРО та мобілізації Громадської ради при ХОДА Сергій Усов, Вадим Ботвінов, Дмитро Штабський, Голова комітету з питань бюджету Громадської ради при ХОДА Скуратович Євгенія, Голова Комітету по екології Громадської ради при ХОДА Ігор Кульшан, Секретар Громради при ХОДА Ганжук Олексій, Член Громради при ХОДА Старченко Віктор, Лавріненко Олександр – ГО "Союз працівників сфери безпеки", депутат – Мирошниченко Альона, депутат та правозахисник – Козлов Юрій, Голова Громадської ради при ХРДА – Святенко Роман, голова комітету з питань взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами Громадської ради при ХРДА – Геращенко Ігор, Патрульна Поліція – Скицький Роман, правозахисник, адвокат – Дмитро Тимошенко, Правозахисник, УБД – Джига Андрій, Експерт держпраці – Боровский Мирослав, Податкова служба – Охріменко Людмила, Слідче управління ГУНП в Харківській області – Хапіліна Анастасія, БО «Допомога дикій природі» – Ловичиновський Валерій та заступник начальника Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Харківської обласної прокуратури Ковальов Сергій.

На порядку денному були:

1. Організація та здійснення громадського контролю правоохоронної діяльності;

2. Координація та оперативна взаємодія з питань захисту прав громадян;

3. Роль правоохоронних органів у захисті екології на Харківщині;

4. Реалізація невідкладних заходів запропонованих на засіданні Комітету ВР України 22.11.2021 року в м. Харкові, у зв'язку з резонансними ДТП.

Головуючі представили концепцію основних заходів з питань організації безпеки на дорогах Харківщини в 5 блоках: законодавча ініціатива; превентивні та медійні методи (ЗМІ, біл-борди); інфраструктурні та організаційні заходи; робота з особовим складом; громадський та державний контроль.

У додатку можна ознайомитися з запропонованими заходами по блокам.

Учасники відмітили, що самому початку взаємодії, наголосили щодо необхідності оперативної комунікації представників відповідного комітету з представниками громадськості та взаємодії громадської ради з правоохоронними органами, а також запровадження громадського контролю.

Громадський контроль – це суспільна діяльність громадських об'єднань, предметом якої є здійснення нагляду за відповідністю діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб Конституції України, законам України, іншим нормативно-правовим актам та за дотриманням ними державної дисципліни.

Представники влади та правоохоронних органів наголосили на недостатній комунікації в регіоні, особливо з віддаленими районами Харківщини. На жаль, більшість інформації про події, що сталися, вони дізнаються зі звернень громадян та ЗМІ. Було запропоновано зробити перші кроки щодо налагодження комунікації з громадами Харківщини: проведення виїзних профільних/цільових засідань та заходів.

Екологічні питання:

На цей час Харківщина займає одне з останніх місць в питанні екології в Україні. Як приклад, учасники підняли питання щодо правоохоронних проблем в Ізюмі та неефективної роботи Департаменту захисту довкілля та природокористування ХОДА. Є проблема розуміння законодавства тих представників правоохоронних органів, що прибувають на виклики громадян в Ізюмському районі. Загалом, далі виїздів робота щодо усунення правопорушень не йде. На території Ізюмського району держава хоче створити національний парк щоб захистити природне різноманіття регіону. Відповідний лист був направлений на ХОДА, але підприємство, що провадить свою діяльність на території лісових масивів, ігнорує рішення держави, яка в свою чергу несе мільйонні збитки.

Питання щодо ефективності роботи ПП:

Учасники засідання запропонували включити представників громадської ради до комісії відбору до правоохоронних органів, зокрема до патрульної поліції.

Було піднято питання щодо розробки регіональної Програми забезпечення безпеки дорожнього руху на території Харківської області (діяла до 2020 року) та включити в неї: аналітику причин автотранспортних подій та інструментів рішення, освітні напрямки, окремі програми для кожної ТГ, допомогу представникам МНС тощо.

В цілому, усі учасники засідання наголосили про важливість налагодження комунікації з мешканцями громад з приводу виявлення правопорушень через зручні канали комунікації.

В багатьох містах України, зокрема, Маріуполі, Вінниці, Ужгороді та ін. давно і ефективно працюють телеграм канали оперативної комунікації   https://t.me/bezpechnemistovinnitsyahttps://t.me/Bezpechnuy_Mariupol.  Жодне звернення людей на цьому каналі не залишається без реакції поліції.

Представники Союзу працівників сфери безпеки наголосили на тому, що дані канали комунікації та взаємодії досить ефективні - в них завжди знаходиться представник поліції, який за лічені хвилини реагує на порушення, передаючи інформацію патрулям.

Вже неодноразово були ініціативи від громадськості запустити "Безпечне місто Харків" https://t.me/bezpechnemistoKharkiv, але на жаль ніякої підтримки з боку влади та правоохоронних органів до цього часу не було. В квітні Союз направляв листи щодо підтримки на голову ХОДА та начальника ГУ НП в Харківській області щодо сприяння розвитку таких каналів комунікації https://t.me/bezpechnemistoKharkiv, проте відповідь дійшла до нас тільки від ХОДА.

З листом можна ознайомитися у прикріплених файлах нижче.

Слідкуйте за новинами на сайті СПСБ http://www.allsecurity.kh.ua/ та сторінках в Фейсбук https://www.facebook.com/SOYUZ.BEZOPASNIKOV та Вайбер https://invite.viber.com/?g=Y0KwW5Oe-EbGlb9MWzbZaHq5tLe-fnPf

Оцените материал
(0 голосов)

У Комітеті з питань правоохоронної діяльності відбувся круглий стіл щодо Проблемних питань законодавчого врегулювання обігу цивільної вогнепальної зброї в Україні по обговоренню проектів Законів України № 5708 "Про право на цивільну вогнепальну зброю" та № 5708-1 (альтернативний) "Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю".

В роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники міністерств, правоохоронних органів, навчальних закладів, громадських організацій та спілок зброярів.

В ході засідання було обговорено:

- питання щодо права фізичних осіб, юридичних осіб - суб’єктів охоронної діяльності на придбання, володіння, зберігання, носіння, збут цивільної вогнепальної зброї, у тому числі короткоствольної нарізної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими пулями;

- створення реєстру цивільної вогнепальної зброї, суб’єктів його ведення, захисту конфіденційної інформації бази даних реєстру;

- застосування цивільної вогнепальної зброї задля самозахисту.

Це не перша спроба прийняти відповідний Закон і є тенденція до збільшення кількості однодумців серед громадської спільноти, народних депутатів та представників МВС.

На круглому столі, зокрема, звучали наступні тези:

по проекту Закону 5078 (основний) «Про право на цивільну вогнепальну зброю»:

- автори проекту Закону 5078 (основний) «Про право на цивільну вогнепальну зброю» в частині внесення змін у Закон України «Про охоронну діяльність», не врахували напрацювань членів робочої групи і положень попередніх проектів Законів № 1222 і 1222-1;

- проект Закону 5708 «Про право на цивільну вогнепальну зброю» погіршує існуючий нормативний порядок володіння і застосування «травматичної зброї» охоронниками підприємств охорони, які мають відповідні дозвільні документи та ліцензію МВС України. Прийняття цього Закону суттєво погіршить нинішній рівень охорони об’єктів і забезпечення безпеки охоронників;

- проект Закону 5708 «Про право на цивільну вогнепальну зброю» надає додаткові преференції державній поліції охорони, єдиній в Україні структурі, що має право надавати послуги охорони з вогнепальною зброєю.

Щодо альтернативного проекту Закону 5708-1 «Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю»:

проект Закону 5708-1 підвищує можливість забезпеченості підприємств охорони вогнепальною зброєю і їх працівників і вводить поняття «службової зброї», суттєво розширює можливості охоронних підприємств в праві придбання, володіння, зберігання, носіння цивільної вогнепальної зброї, у тому числі короткоствольної нарізної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями.

 

Наявний нормативний порядок «наявності травматичної зброї» у охоронників охоронних підприємств дозволяють мати відповідну зброю на обліку. Проте з існуючих підприємств тільки близько сотні мають відповідну зброю та умови її зберігання. Для більшості підприємств отримання таких дозволів та дотримання усіх норм та вимог є дуже вартісним та накладає велику відповідальність на їх керівників.

 

Голова комітету Верховної Ради України з правоохоронної діяльності запропонував подати озвучені зауваження і правки до проектів закону в письмовому вигляді до Комітету. Тож найближчим часом матимемо змогу достукатися до авторів Закону.

 

Оцените материал
(0 голосов)

12 жовтня в Харкові відбувся круглий стіл "Іноземні студенти в Харкові: реалії та перспективи", організаторами якого стала Громрада при ХОДА.

Мета круглого столу - напрацювання механізмів забезпечення комфортніших умов перебування та навчання іноземних студентів у місті Харкові. Учасники - представники громадськості, Державної прикордонної служби, Управління міграційної поліції ГУНП в Харківській області, Харківського районного управління поліції 3, правозахисники, юристи, представники діаспор, також представниця ДП «Український державний центр міжнародної освіти» в режимі онлайн.

Порядок денний круглого столу: забезпечення якісної правоохоронної діяльності у відношенні іноземних студентів; забезпечення правомірної поведінки (діяльності) фірм-контрагентів, агентів; забезпечення захису прав іноземних студентів у ВНЗ; впровадження єдиної міжвідомчої інформаційної системи МОНУ, щодо набору іноземних студентів.

Члени Громадської ради при ХОДА запропонували створити міжвідомчу робочу групу з вирішення проблем іноземних студентів та налагодити постійний взаємозв’язок з гострих питань.

Представник ГО "Союз працівників сфери безпеки" В. Косенко наголосив на різносторонньому підході до питань порядку денного. З одного боку Україні потрібні кошти, які приносять студенти-іноземці, а з іншого боку велика кількість студентів відчувають свою безкарність, поводять себе зухвало, нахабно та огидно. Особливо виділяються такою поведінкою студенти з Єгипту та Марокко.

Ключовий меседж круглого столу - формується спеціальна електронна система, доступ до якої будуть мати прикордонники, поліція та сам іноземний студент. Ця система буде прозорою та міститиме інформацію про можливі місця поселення, які грошові витрати матиме студент в Україні, а також інформацію про порушення закону.

Наразі ця система знаходиться в режимі тестування. В цілому, система покликана сильно зменшити корупційну складову життя і навчання іноземних студентів в Україні.

https://studyinukraine.gov.ua/ - Український державний центр міжнародної освіти.

Оцените материал
(1 Голосовать)

8 жовтня народні депутати ВРУ прийняли у І читанні та в цілому законопроєкт №5807 «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи»

Закоопроєкт містить в собі тільки норму щодо перенесення граничного строку подання інформації про бенефіціарів. Винятків для окремих підприємств, які містилися в первинній редакції, вводити не планується - депутати не погодилися скасувати цей обов'язок для підприємств, де засновниками є виключно фізичні особи. 

Законом відтермінували необхідність внесення до ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника для всіх без виключення суб’єктів господарювання та громадських організацій ще на 9 місяців. 

Таким чинном, термін  подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи  подовжено до 11 липня 2022 року. 

Очікуємо підписання Закону новообраним головою Верховної Ради та Президентом, а також опублікування тексту Закону на сайті ВРУ та офіційних джерелах.

Закон набере чинності наступного дня з дати офіційного опублікування.

Оцените материал
(2 голосов)

Шановні колеги!
Інформуємо:
В минулу п'ятницю пройшло розширене засідання комітету законності та правопорядку, ТРО та мобілізації Громради при ХОДА, за участі першого заступника Громради при ХОДА- Марини Черняєвої, голови комітету з екологічних питань - Ігоря Кульшана, члена Громради - Володимира Косенко.

Порядок денний був такий:

1. Про фінансування Громради
     Прийняте рішення: за участі профільного комітету з питань бюджету підготувати відповідні листи та організувати зустріч з начальником управління внутрішньої політики Департаменту масової комунікації ХОДА.

2. Про екологічні питання (за участі голови комітета екології)
     Прийняте рішення: 1) Організувати зустріч з керівником Департаменту з екологічних питань ХОДА, з питання незаконної вирубки лісів та питання переведення ДП «Ізюмський лісгосп» в статус НП «Ізюмська лука»; 2) звернутись до експертів за роз‘ясненням, щодо видобутку нафти у Балаклійському районі та сформувати алгоритм дій щодо припинення незаконної діяльності в напрямку видобутку надр та нанесення шкоди екології Харківщини.
 
3. Про консультації з громадськістю проектів нормативно - правових актів ХОДА
      Прийняте рішення: налагодити співпрацю та територіальним представництвом ДРС з питань державної регуляторної політики щодо нормативно- правових та регуляторних актів органів виконавчої влади у Харківській області.

4. Про громадський контроль витрачання бюджетних коштів (за участі голови бюджетного комітету)
      Прийняте рішення: рекомендувати скласти необхідних листів на профільні Департаменти ХОДА з метою залучення представників профільних комітетів Громради ХОДА до обговорення та участі у прийнятті рішень щодо витрачання бюджетних коштів.

5. Налагодження взаємодії з новим керівництвом ГУНП та іншими правоохоронними органами
      Прийняте рішення: організувати та провести круглий стіл за участі новообраного керівника ГУНП в Харківській області та правління Громради при ХОДА.

6. Громадський контроль Держпраці
     Прийняте рішення: організувати та провести круглий стіл за участі представників ХОДА та бізнес-середовища.

7.Різне
      До відома (доповів Сергій Усов): триває організація заходу (прес-конфереція, круглий стіл) на тему перебування та навчання іноземних студентів в Харкові.

Просимо членів Громради при ХОДА надати свої пропозицї та зауваження.

Страница 1 из 42

Подпишитесь на новости