Вторник, Июнь 28, 2022
   
Увеличить

Поиск по сайту

Пятница, 14 Август 2020 12:53

Поради юриста за дією керівника охоронної компанії при розбіжності із замовником

Оцените материал
(2 голосов)

Під час діяльності охоронних фірм, часто виникають суперечки за договорами надання послуг. Бувають ситуації, коли контрагент не підписує акт виконаних робіт і відмовляється платити за надану послугу. У таких випадках не варто забувати про досудовому порядку врегулювання суперечок між сторонами, шляхом направлення претензії.

Розглянемо випадок, коли замовник не бажає підписувати акт виконаних робіт. У такому випадку він повинен вказати причину відмови. Акт, підписаний тільки однією стороною, може бути прийнятий судом до розгляду, а може і не буде прийнятим, якщо суд вважатиме відмову в непідписання акта обгрунтованим. Треба врахувати, що тягар доведення своєї правоти в цивільному судочинстві лежить на позивачі. Позивач повинен пред'явити свої докази і обгрунтувати претензію.

Що таке претензія? Претензія це форма досудового врегулювання спорів між контрагентами, яка є вимогою однієї зі сторін, права та законні інтереси якого порушені. Чи можливо без пред'явлення претензії, відразу направити позов до суду? Так можна. Пред'явити претензію стороні - це право, а не обов'язок (ч. 2 ст. 222 Господарського кодексу України). Право на звернення до суду гарантується державою (ст. 4 Господарсько процесуального кодексу України), тобто сторона може відразу звернутися до суду за захистом своїх прав законних інтересів, якщо сторони не домовилися (немає такого пункту в договорі про застосування заходів досудового врегулювання спору). Розглянемо тепер порядок і строк пред'явлення претензії: термін, протягом якого повинна бути спрямована претензія, законодавством не встановлено. Однак, не слід забувати про термін позовної давності! Претензія повинна бути розглянута в місячний термін, з дня її вручення, якщо інший термін не встановлено законодавством. Треба врахувати, що при пред'явленні претензії, термін позовної давності не переривається. Буває так, що при врученні претензії і очікуванні відповіді, може закінчитися термін позовної давності. У таких випадках слід одразу звернутися до суду з позовною вимогою, щоб не дозволити боржникові списати борги по закінченню терміну давності. Якщо на претензію отримано відповідь від боржника про визнання боргу, то строк позовної давності переривається. (Ст. 264 Цивільного Кодексу України).

Як вручити претензію? Довгий за часом, але вірний спосіб - відправити претензію з додатком документів поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, з оголошеною цінністю та описом вкладення. Чек про оплату даного листа і повідомлення потрібно зберігати у себе для суду.
Більш швидкий спосіб процедури вручення - це прибути за місцем знаходження адміністрації боржника і, під розпис керівника або секретаря, запевнити вашу копію претензії. У цьому випадку, крім підпису, повинна бути розшифровка підпису, дата вручення і бажано номер регістріраціі вхідної кореспонденції.

До ваших послуг, юрист А. Дудурханов.

Прочитано 742 раз

Оставить комментарий

Подпишитесь на новости